Геніальний формат універмагу і торгове життя Харкова в минулому столітті
груд 04
Геніальний формат універмагу і торгове життя Харкова в минулому столітті

У кінці 19 століття Арістід Бусіко, у столиці моди і мистецтв – Парижі, відкрив 1-й у світі універмаг «Au Bon Marché »(у перекладі «за хорошою ціною»). Однак, у Радянському Союзі продуманий формат універсальних магазинів, в яких покупцеві, купивши, скажімо, папір, доведеться йти в інший кінець ЦУМу, ГУМу або Пасажу, щоб купити ручку, з'явився тільки на початку ХХ століття.

У Харкові ж, як прийнято вважати – торговому місті, універмаги з'являлися скрізь на місці старих ринків 17-19 століття. Не випадково так склалася й доля Торгового дому на Суздальських рядах. Саме на цій вулиці під час ярмарків суздальці торгували паперовою продукцією. Звідси і пішла традиція називати магазини на цій території – «Суздальськими рядами».

Історія Торгового дому «Центральний» на старовинній вулиці в центрі старого Харкова, почалася в 1967 році, проте через роки, з розвалом Союзу, універмаг отримав друге дихання. У '95 році комплекс викупила родина Кацуба, яка до того часу активно нарощувала потужності власного торгового бізнесу. Тоді глава родини Володимир Кацуба вирішив придбати будівлю, де планувалося реалізовувати товари. Було обрано Торговий дім на Суздальських рядах, 9.

З часом власники повністю модернізували торговий центр, приурочивши це до Євро-2012 та надавши йому по-європейськи сучасного вигляду. Грандіозна екстер’єрно-інтер’єрна реконструкція сприяла наданню будівлі на авантажного вигляду, за рахунок цього майданчик почав приваблювати все більше і більше орендарів. Таким чином поступово розширився асортимент продукції, послуг і приміщень під оренду.

“Сьогодні Дім торгівлі, як і раніше, коли існував у популярному форматі радянського універмагу, продовжує привертати увагу жителів і гостей міста. Під дахом ДТ знайшли прихисток не тільки магазини найрізноманітніших профілів, але й офісні та складські зали під оренду. Власне тому, ДТ – універсальний”, коментує власник нерухомості Володимир Кацуба. Тут можна знайти абсолютно все: можна купити квитки на поїзд, упакувати подарунок, а якщо не буде вистачати потрібної суми, припустімо, для купівлі дивана, можна там само взяти позику, і навіть затриматися на зайву годину, щоб випити чашку кави.

Персидський поет 12 століття, Омар Хайям, колись написав «Все купується і продається». Універсальний торговий дім «Центральний» – яскраве тому підтвердження.