
На ринку будівельних послуг настало затишшя. Ніщо не будується, нічого не продається. Поки повільний регрес земельного ринку рухається до своєї критичної точки, будівельні компанії змагаються між собою на тендерах у розмірі «знижки», на яку готові піти заради отримання замовлення.
Затяжна українська криза докорінно змінила методи ведення і перспективи бізнесу. Звісно, робота будівельних фірм не пішла різко і поголовно на спад, на відміну від інших галузей сфери послуг України. Навіть у 2009 році ряд девелоперських фірм ще спокійно добудовував замовлені раніше об'єкти.
Так, на прикладі харківської компанії «Домострой», можна простежити процес злету і падіння будівельної галузі в умовах кризи. Харківські забудовники почали облаштовувати місто та околиці, ще на початку 2000-х років, коли Україну ще тільки ледь охопив будівельний ажіотаж. Успішно здаючи «під ключ» великі проекти інвесторам, «Домострой» звів ряд сучасних житлових селищ і торгово-офісних центрів на території Харківського, Дергачівського та Вовчанського районів. Загалом за 12 років роботи було продано близько 2000 гектарів землі.
Сьогодні фірма знаходиться в непевному стані через зменшення кількості замовлень на ринку. У той же час в арсеналі харківської компанії величезні площі під забудівлю. Більш ніж 538 га землі очікує вигідної пропозиції від інвесторів, у тому числі закордонних. Однак, останні, у зв’язку з економічною і нещодавно установленою політичною ситуацією, не поспішають робити вклади в Україні.
Коли чекати пожвавлення українського будівельного ринку? Найімовірніше зі стабілізацією економічного колапсу. Цікаво, що якщо озирнутися довкола, то незважаючи на складний період в історії та економіці України, розморожуються об'єкти, продовжують будуватися торгові центри, відкриваються кафе... В Україні нова влада. Залишається очікувати зміцнення бізнес-клімату в країні. Адже є надія, що українські компанії, у тому числі в минулому успішні, як «Домострой», будуть цікавими для Заходу.